Aktuality pro táborníky

Co nového přinese o prázdninách rok 2021?

Jak každým rokem, tak i tentokrát plánujeme několik změn. Nejvýraznější změnou bude, že poslední den – odjezdový bude delší a bude se jezdit odpoledne, hned po obědě (30-40 min.). Tím chceme splnit přání mnohých dětí (i rodičů), aby mohly ukázat, co se naučily a jak jim to jde. První čtyři turnusy budou tak devítidenní, s odjezdem do 16,30.

Další novinkou je přidání jednoho (posledního) turnusu, který bude krátký a tudíž se na něj mohou přihlásit děti, které mohou být na táboře jen velmi krátkou dobu nebo chtějí „příměstský“ nebo si chtějí prodloužit 6.turnus :). Tento poslední turnus je na výběr jestli spát v chatce nebo dojíždět. Je povoleno dojíždění (bez spaní v chatce), avšak cena je neměnná. Anebo zde děti mohou spát. Jak kdo chce. Jen je toto nutné napsat do přihlášky. Každopádně tento turnus, stejně jako pátý a šestý, je určen jen pro děti a mládež, které již umí alespoň trochu jezdit na koni. Lonž není možná.   

V žádném turnuse se již nebude jezdit poslední den bez sedla, ale v 1.-4.turnuse se bude jednat o „volitelnou disciplínu“ během turnusu. V 5.-7.turnuse bude jedno ježdění bez sedla zahrnuto do ježdění během turnusu. 

Další novinkou je, že budeme na konci turnusu rozdávat vysvědčení, ve formě, co se kdo naučil a co umí. 

Snad každého potěší, že o prázdninách budou děti jezdit na velkém množství koní a to na 15-16 skvělých koních, přičemž jedním z nich je náš úžasný poník Sprite ;).  

Také byste o prázdninách měli vidět přibližně dvouměsíční hříbátko od Tiary ;).

A aby toho nebylo málo, do prázdnin plánujeme udělat (a doufáme, že do prázdnin stihneme):

  1. novou střechu nad stodolou a zvětšit zděný přístřešek pro koně
  2. udělat nové prostorné schodiště do klubovny nad stájemi
  3. vybudovat zastřešené lavičky nad horní a dolní jízdárno
  4. zprovoznit trampolínu a ruské kuželky a venkovní hru „nervíci“
  5. nový plot u chatek směrem k jízdárně
  6. umělého koně Železníka s připevněným sedlem, na trénink nasedání a sesedání z koně, jehož výška bude měnitelná od 130 do 175 cm. (už je skoro hotov :))
  7. pokud se poštěstí a čas a finance nám budou přát, rádi bychom ještě udělali centrální chodník u chatek
  8. a zastřešené posezení, sušárnu a zastřešený pink-ponk u chatek  

Chtěli bychom toho udělat ještě více, ale musíme být alespoň trochu realisti :). A pokud toho přeci jen bude více, tak to pro vás o prázdninách alespoň bude jako krásné překvapení.