Co nabízíme

Po vzoru stále vyhledávaných a atraktivních dárků ve formě zážitků, zde uvádíme možnosti zážitků u koní a s koňmi, které nabízíme pro rok 2021. Některé již mají dlouhou tradici, jiné jsou nové. Tak třeba si kromě výuky jízdy na koni, kterou nabízíme, zpestříte ježdění na koni i něčím jiným: 

Vyjížďka v kroku na koni do terénu spojená s možností odsedlání svého koně (několik let existující akce)

Tato vyjížďka je určena pro všechny, i ty, kteří budou sedět na koni poprvé. Existují 4 trasy do okolí Albrechtic, kde je mimo jiné možné vidět i více než 100 let starý větrný mlýn, místní dřevěný kostelík, „Albrechtice na dlani“, Nejvyšší bod Albrechtic, projít se po hrázi Těrlické přehrady, projet trojmezí (Těrlicko, Stanislavice a Albrechtice), vidět z výšky větší část Těrlické přehrady anebo kostel na Kostelci. Základní cena je 300 Kč. V případě potřeby individuálního pěšího doprovodu je příplatek 100 Kč. V případě, že si chcete koně sami (pod dohledem a s asistencí) odsedlat a vyčistit po ježdění, je příplatek 50 Kč.    

 

Třídenní Víkenďák pro dospělé (několik let existující akce)

Je určen pro všechny, kteří se řadí mezi mírně pokročilé nebo pokročilé jezdce. Tento Víkenďák se koná 3x ročně. Akce obsahuje jízdu na koni, péčí o koně, teorie na nejrůznější témata, možnosti si vyzkoušet, jak se žije s koňmi a u koní. Účastníků je max. 14, mají na Pohodě zajištěno stravovaní po celý den a bydlí v chatkách. Cena je 2.350 Kč. Je zde možné přespat v chatce zadarmo, nebo v pokojích nad stájemi (poplatek za ubytování pro tuto akci je 800 Kč za pokoj na 1 noc, nebo 1400 Kč na 2 noci). Pokoj je s vlatstím soc.zařízením, pro 2 osoby + je možná přistýlka. Možné využití kuchyňky, ledničky, společenské místnosti s TV a stolních her a vybavení zde se nacházejících.

 

Pobytové tábory s jízdou na koni (několik let existující akce pro děti 10-20 let)

Jedná se o pobytové tábory o délce 5, 7 a 9 dnů. Turnusů je 7. Děti a mládež spí v chatkách a mají zajištěno po celý den stravování. Konají se po celou dobu letních prázdnin. Děti a mládež se zde učí kompletně se umět o koně postarat, ať už je vyčistit, nakrmit, osedlat, uklidit v jejich boxech, odvést na pastvinu, tak samozřejmě i jezdit. Nezbytnou součástí táborů jsou i teoretické hodiny a závěrečný test – kvíz týkající se jen koní. Zúčastnit se mohou jak začátečníci, tak ti, kteří již jezdit umí. Cena je jde délky pobytu.    

 

Příměstské tábory s výlety (nová akce)

Jsou určeny pro děti od 6-14 let. Jsou 3x o letních prázdninách a v době jarních prázdnin. Jsou zaměřené na poznávání okolí formou každodenních výletů s kvízy, plnění úkolů a soutěžemi formou „poznávačky“. Některé výlety jsou bližší (např. Těrlická a Žermanická přehrada), jiné vzdálenější Svět techniky, zoo Ostrava, mMauglího stezka Bohumín, Obří akvária, Archeopark, work hřiště… Každý turnus je jiný, trvá 5 dní od pondělí do pátku a cena je 1.100 Kč. Jarní tábor stojí 1.950 Kč a je ryze Koňský, bez výletů, ale se spoustou všeho kolem koní.  

 

Tři dny u koní – s programen a s ubytováním (nová akce)

Zahrnuje 2 noci v pokojích nad stájemi nebo sparťansky v chatkách bez elektřiny, 3x jízdu na koni pro každého (celkem 6 lekcí), polopenzi nebo plnou penzi, možnost si vyzkoušet práci kolem koní, včetně krmení, čistění koní, sedlání a veškeré potřebné práce kolem koní. Jedna večeře je opekání u táboráku nebo grilování. 

Příjezd je mezi 14-15 hodinou, odjezd v do 15h. 

Platí pro měsíce duben až červen a září až říjen, možno přes týden, stejně tak i o víkendu (dle obsazenosti), možno i pro více osob najednou, dle domluvy.  

Cena pro 2 osoby na 3 dny (2 noci) dle typu ubytování a stravy:

ubytování v chatce (soc.zařízení společné, 100 m od chatek), 2 x 3 lekce jízdy na koni, polopenze: 3.800 Kč

ubytování v pokoji v vlastním soc.zařízením, společnou kuchyňkou, ledničkou, společenské prostory, 2 x 3 lekce jízdy na koni, polopenze: 4.500 Kč

ubytování v chatce (soc.zařízení společné, 100 m od chatek), 2 x 3 lekce jízdy na koni, plná penze: 4.300 Kč

ubytování v pokoji v vlastním soc.zařízením, společnou kuchyňkou, ledničkou, společenské prostory, 2 x 3 lekce jízdy na koni, plná penze: 5.000 Kč

(V pěším dosahu se nachází paintball, posilovna, pizzerie, hospůdka u Dubu, hráz Těrlické přehrady, sauna, tenis, autem do 10 min.vodní lyžování, sqoash…a další)   

 

Ukázka řemesla kovářského – (nová akce)

Koně potřebují pravidelnou péči o kopyta, a tudíž k nám přibližně 1x měsíčně dochází kovář, který se na špičkové úrovni stará o nohy našich zvířecích kamarádů. Návštěvník může vidět jeho precizní práci, může se na cokoli zeptat a může si vyzkoušet držet koně při kování. Termíny sdělujeme na dotaz. Vstupné dobrovolné/zdarma

 

Fotografování na koni (nová akce)

Tato zážitková akce je vhodná i pro úplné začátečníky, kteří si mohou nejen vyzkoušet, jak vypadá svět z koňského hřbetu, ale mohou si i vyzkoušet sedět a jet na koni bez sedla, sedět na koni naopak, nebo ve dvou. Zároveň se mohou u toho nafotit ve venkovském prostředí, nebo se nechat nafotit profesionálním fotografem. Je možné na koni sedět a jet v kroku v libovolném oblečení, což jindy není možné. Zapůjčeni na 90 min. jsou 2 koně a k ruce jsou 2 pomocníci. Cena 1.500 Kč (bez profi fotografa, cenu fotografa nutno přičíst, orientačně 1.000 Kč). Termíny na domluvě.

 

Celodenní putování s koňmi (několik let existující akce)

Je určeno jen pro výborné jezdce, kteří zvládnou bez problémů s koněm cval. Termíny nejsou předem vyhlášeny, jedná se o jarní a podzimní akci, přičemž zájemci ať se průběžně hlásí. Termín se stanovuje dle volna  těch, kteří se chtějí zúčastnit. Akce je pro 7 jezdců. Od jezd ráno v 9 hodin, návrat kolem 17-18h. V ceně je oběd. Cena je 1.500 Kč.

 

Ježdění bez sedla (nová akce)

Je určeno pro středně pokročilé a pokročilé jezdce. Pořádá se pouze o víkendech. Termíny dle zájmu. Trvání 30 min. Cena je 300 Kč. Lekce probíhá formou klasické jízdárny, jezdí se v klusu i ve cvalu. Při vytvoření silné skupiny je možní táké skákání s koněm (parkur).

 

Možnost ubytování

 

Je možné si vyzkoušet spát nad sájemi s koňmi, na vesnici, s krásným tichem, jen s občasným frkáním nebo hlasitým kopáním koní, zaštěkáním psa apod..
Pokoje jsou pouze dva a mají vlastní soc.zařízením. Jeden pokoj má 2 postele a 1 přistýlku. V ceně je povlečrní, ručníky a mýdlo. Je možné si přitopit. Vedle pokojů je plně vybavená kuchyň, kterou je možné používat a společenská místnost se spoustou her a s TV. Vše je také volně k dispozici.
Ceny za pokoj:
1 noc: 3 osoby 1.150 Kč, 2 osoby 1000 Kč, 1 osoba 700 Kč 
2 noci: 3 osoby 1.800 Kč, 2 osoby 1.600 Kč, 1 osoba 1200 Kč 
3 noci: 3 osoby 2.600 Kč, 2 osoby 2.500 Kč, 1 osoba 1500 Kč
více než 3 noci každá další noc bez ohledu na počet osob v pokoji: 300 Kč/osoba/noc, třetí osoba na přistýlce 200 Kč. 
Není rozdíl, zda se jedná o dítě nebo o dospělého.
Psi nejsou povoleni.  
Parkoviště, wifi, ohniště k dispozici