Kamill – Candy

Kamill – Candy

Jméno koně: Kamill
Jak ji říkáme: Candy, Kendy
Pohlaví: valach
Plemeno: maďarský teplokrevník
Zbarvení: šiml
KVH: 
Datum narození: 19.5.2010
Výžeh: mikročip
Otec: Acoron
Matka: Carmen
Závody: ZZ, ZM
Co všechno u nás dělá: 
Kendy je u nás od podzimu 2018. Předchozímu majiteli nevyhovoval, že je nekomunikativní. Byl drezurně velmi cepován a naježděn a schovával se za udidlo a během ježdění cvakal zubama.
U nás se z něj stal zcela jiný kůň. Skoro bychom řekli až opak. Drezurně se sice v pohybu „rozpadl“ – natáhl celé tělo, protože jsme se zaměřili na odstranění zlozvyku a strachu z udidla a tvrdé ruky a jezdil na hodně volné otěži. Zuby přestal cvakat, ale zase na úhor nulového „sebrání“. Umí se krásně nosit, ale nechce se mu. Tím je jeho temperament spíš pomalejší a pokud má ze začátečníkem cválat, má často tendenci pohyb dopředu šidit tím, že pár kroků během cválání zadníma nohama prokluše.
Aby jel pěkně dopředu, plynule a v taktu, hezky se nesl, se nepovede rozhodně každému. Aby se ukázala jeho krása i předvedl, co všechno umí, musí jezdec opravdu umět jezdit a vědět jak jezdit s tlačivějším koněm.
Překážky překonává do výšky 100 cm, ale opět platí, že kvalitní skokovou hodinu s překážkami o této výšce předvede jen s výborným jezdcem. Jinak na skokové hodiny nechodí příliš často, protože kdo ho neumí dobře a správně rozjet, nemůže s tímto koněm podat dobrý výkon. Přesto je se středními a nezkušenými jezdci schopen přejet parkur o výšce do 80 cm, aniž by něco vymýšlel. Nikdy nezastavuje, nevyhýbá. Rozhodně ani nevyhazuje, neprchá, ani nic nevymýšlí. Je jen pomalejší…
Je to vynikající kůň na lonž pro začátečníky a používá se na jízdárně pro všechny typy jezdců.
Povahově je to hodný kůň, s lidmi nemá nejmenší problém, má je rád a nic nevymýšlí. Ještě před rokem byl trochu tzv. „čumivější“, ale časem se zvedla jeho sebedůvěra a stal se vyrovnaným pohoďákem.