Kde nás najdete

JÍZDÁRNA POHODA ALBRECHTICE

Kostelecká 27, Albrechtice (okr. Karviná), PSČ: 735 43
E-Mail: psani@rancpohoda.cz
Mobil: 607 562 141 (Eva Nohelová)

POPIS CESTY AUTEM

Ze směru od Karviné nebo od Havířova přes Horní Suchou: z hlavní silnice (propojky Karviná, Horní Suchá a Havířov) odbočte směr Albrechtice (modrý ukazatel). Minete ceduli Albrechtice a asi 2 km pojedete stále po hlavní silnici, až dojedete na kruhový objezd. Na něm se dáte doleva, směr Č.Těšín. Přejedete po mostě přes řeku, následuje ostrá vpravo točivá a hned vlevo točivá zatáčka a velmi prudké stoupání do kopce. Vlevo točivé zatáčce je nenápadná odbočka doprava (rovně), široká jen na jedno auto. Je zde silniční zrcadlo. Odbočte do této nenápadné uličky. Jedná se o slepou ulici. Když pojedete po této ulici „Kostelecké“ stále rovně, po 200 m u nástěnky začíná naše parkoviště pro přibližně 10 aut.

Ze směru od Havířova – myšleno ze směru od Životic, Bludovický kopec… Pojedete stále rovně přes Životice, mezi ovocnými sady stále rovně, celkem asi 6 km. Albrechtice jsou poměrně roztahané a stídá se zástavba a pole. Po pravé straně se za lesíkem nachází Těrlická přehrada a při sjíždění z kopce je vlevo sídliště a vpravo Pizzerie s posilovnou. Následuje kruhový objezd. Na něm se dáte doprava, směr Č.Těšín. Přejedete po mostě přes řeku, následuje ostrá vpravo točivá a hned vlevo točivá zatáčka a velmi prudké stoupání do kopce. Vlevo točivé zatáčce je nenápadná odbočka doprava (rovně), široká jen na jedno auto, se silničním zrcadlem. Odbočte do této nenápadné uličky. Jedná se o slepou ulici. Když pojedete po této ulici „Kostelecké“ stále rovně, po 200 m u nástěnky začíná naše parkoviště pro přibližně 10 aut.

Ze směru od Č.Těšína: Po prudkém klesání v esíčku ve Stanislavicích (za Chotěbuzí), bude následovat při opětovném stoupání odbočka vpravo do směru Albrechtice (modrý ukazatel). Odbočíte do směru, jak radí ukazatel, a pojedete mezi poli, louky, lesy, samé zatáčky a kopečky…, přibližně 4 km. Následuje prudké dlouhé klesání (dopr. značka s 12% klesáním). Pokud se při sjíždění z kopce včas podíváte pod kopec mírně vlevo, zahlédnete ohrady a naše jízdárny… Pod kopcem ve velmi ostré pravotočivé zatáčce odbočíte do nenápadné slepé ulice prudce vlevo (je zde dopravní značka slepé ulice a silniční zrcadlo). Když pojedete po této ulici „Kostelecké“ stále rovně, po 200 m u nástěnky začíná naše parkoviště pro přibližně 10 aut.

AUTOBUSEM Z HAVÍŘOVA: dostanete se k nám autobusem č. 402. Sjíždíte z kopce do centra Albrechtic, nejdříve máte po pravé straně Těrlickou přehradu, hráz, následně pizzerii a po levé straně začíná albrechtické sídliště. Autobusová zastávka pro výstup/nástup se jmenuje „Albrechtice-Sídliště“. Z autobus. stanoviště v Havířově je to na tuto zastávku asi 15 min.. Vystoupíte a půjdete ve směru jízdy autobusu rovně, na kruhový objezd. Na něm se dáte doprava, směr Č.Těšín. Přejdete po mostě přes řeku, následuje ostrá vpravo točivá a hned vlevo točivá zatáčka a velmi prudké stoupání do kopce. Vlevo točivé zatáčce je nenápadná odbočka doprava (rovně), široká jen na jedno auto. Je zde silniční zrcadlo a značka slepé ulice. Odbočte do této nenápadné uličky. Když půjdete po této „Kostelecké“ ulici stále rovně, po 200 m u nástěnky, mezi ohradami, dojdete až do vstupní brány našeho areálu. Pěší cesta trvá přibližně 7 minut.

NABÍZÍME CELOU ŘADU MOŽNOSTÍ, JAK VYUŽÍT VOLNÝ ČAS V POHODĚ, NA POHODĚ A S POHODOVÝMI KOŇMI:

 • výuku jízdy na koni pro začátečníky  téměř jakéhokoli věku – od 11 let (lonž)
 • výuku jízdy na koni – rekreačně, aktivní relax
 • výuku pokročilých jezdců – hodina pro pokročilé (drezura) a skokové hodiny, hobby sport, soutěže do úrovně Z
 • vyjížďky v kroku pro úplné začátečníky – od 8  do 100 let věku
 • dvouhodinové a hodinové vyjížďky se cvalem pro pokročilé, pravidelně u nás jezdící jezdce
 • jezdecký oddíl pro děti a mládež od 10 do 18 let, dětský kroužek pro děti 6-8 let
 • víkendový pobyt pro dospělé (3 denní akce s jídlem a programem) – od 18 let (ne pro úplné začátečníky) 
 • letní tábory s jízdou na koni – pro děti a mládež od 10 do 20 let
 • příměstské tábory na koních, s koňmi a u koní – pro děti od 9 do 18 let
 • letní příměstské tábory s výlety a jedním dnem u koní, s koňmi a na koních – pro děti od 7 do 15 let 
 • poskytujeme koně na focení pro ženichy a nevěsty, ale i jiné události
 • pořádáme kurzy Instruktor jezdectví / cvičitel jízdy na koni
 • trénujeme jezdce na ZZVJ + poskytujeme garanta a půjčujeme koně na ZZVJ (po pečlivé přípravě)
 • pořádáme intenzivní třídenní soustředění pro děti a mládež od 10-20 let, s teorií a 5x jízdou na koni
 • pořádáme jednodenní školení na různá témata
 • pořádáme Klubové závody pro děti z oddílu, naše komerční jezdce a nejbližší spřátelené jezdecké stáje a soukromníky; tato akce je zpravidla 3x ročně
 • půjčujeme jízdárnu i se skokovým materiálem k tréninku