Monty

Jméno koně: Monty
Jak ji říkáme: Monty
Pohlaví: valach
Plemeno: ČT x norik
Zbarvení: hermelín
KVH: 169 cm
Datum narození: 10. 5. 2015
Výžeh: 
Otec: 
Matka: —
Závody: Na parkurové závody s ním není počítáno.
monty

 

Informace o Montym:

  • Monty k nám přišel v létě 2018.
  • Přišel k nám coby 2,5 letý truhlík, hřebeček, který nic neuměl, ale byl hodně komunikativní a hodný. Věděl, jak to vypadá, když na něm sedí člověk, ale jinak neuměl nic. Nechali jsme ho ještě půl roku dozrát a ve třech letech se začalo s jeho obsedáním a přiježďováním (Basia Klozová). Z Montyho se vyklubal velmi příjemný, ochotný a pracovitý kůň, který je rád za přítomnost člověka, a je rád, že něco dělá.
  • Dnes už na něm jezdí všechny typy jezdců. Svou mohutností a velikostí je vhodný i pro muže a těžší jezdce, ale zvládnou ho bez problémů také děti.
  • Jedná se o poměrně všestranného koně, který je oblíbeným koněm na lonži se začátečníky a na jízdárně pro začínající a středně pokročilé jezdce. Nic nevymýšlí, nesnaží se jezdce přechytračit, neleká se, má jedno jednotvárné tempo, drobivější krok v klusu a nacválá, kdykoli si jezdec přeje. Pro svoji klidnou a vyrovnanou povahu, kterou snad nic nerozhází, je vyhledávaným koněm jezdců, kteří se trochu bojí nepředvídavosti koní. Na svůj věk je velice jednoduchý na ježdění.
  • Na skokové hodiny chodí jen občas s dětmi z oddílu, aby měl změnu, ale nejedná se o koně, který by měl být pravidelným účastníkem skokových hodin. Přesto i přes svou mohutnost skáče dobře a opravdu ho to baví. Takže do budoucna – kdo ví.
  • Je to ochotný, mazlivý koník, který miluje lidi. Naopak nemá rád ostatní koně, hlavně když stojí u krmení. Ke koním je hodně dominantní. Ale to je asi jediný jeho větší nedostatek.
 
Další zajímavosti: 
  • Nepochopitelným nedopatřením se stalo, že do průkazu původu byl napsán jiný rok, než se opravdu narodil. V průkaze původu je o rok starší, než opravdu je :).
  • Když k nám přicestoval měl rezavou srst s trochou bílé srsti. Dnes je to úplně naopak.