Pedro

Jméno koně: Pedro
Jak mu říkáme: Pedro, Pepin, Péďa, Pedřisko
Pohlaví: valach
Plemeno: teplokrevník
Zbarvení: hnědo-bílý strakáč
KVP: 169 cm
Datum narození: 19. 4. 2005
IČ: 203 011 996 768 105
Otec: —
Matka: —
Závody: Je účastníkem závodů ZZ, ZM, Z + ZZVJ, úspěšně pomohl splnit praktickou část „parkur Z“ na cvičitelské licenci
 
Informace o Pedrovi:
  • Pedro k nám přišel na začátku roku 2013. I když byl využívám jen na vyjížďky, velmi rychle se naučil pracovat na jízdárně a skákat. Stal se z něj neuvěřitelný všeuměl. Brzy začal patřit mezi nejoblíbenější koně u nás a zájemci o ZZVJ se skoro o něj prali. Svým přístupem k práci to byl od počátku „kůň pro všechny“ a nebyl snad nikdo, kdo by si ho nezamiloval.
  • Kromě lonžování, které ho nebaví, je využíván pro všechny a téměř pro všechno. Je to velký dříč, pracuje rád, rád poslouchá a nikdy nic nevymýšlí. Neleká se, neprotestuje, neplaší se, nevyhazuje…. Sen snad každého jezdce.
  • Na krokových vyjížďkách je velice hodný, klidný, nelekavý a příjemný. Na cvalové vyjížďky je také velice oblíbeným a spolehlivým koněm. Někdy jde sice rád dopředu, ale nevyhazuje a neleká se snad za žádných okolností. Dá se udržet a zvládnout, jak si jezdec přeje. Člověk však musí samozřejmě umět jezdit.
  • Na jízdárně je s přibývajícím věkem pomalejší, než byl před lety, ale přesto je jeho temperament příjemně střední a jeho ochota vyhovět jezdci je stále na vysoké úrovni. Nikdy nezneužívá toho, že někdo ještě moc neumí jezdit.
  • Pracuje pod začátečníkem stejně ochotně jako pod zkušeným jezdcem. Je velice oblíbeným koníkem právě pro začátečníky na jízdárně a pro středně pokročilé, nenáročné jezdce. Pro jeho velkou oblibu tohoto typu jezdců se nepoužívá na jízdárně pro pokročilé. Má rád své tempo, do kterého si zpravidla „nenechá kecat“. Není příliš ochotný se učit něco nového, ale co umí předvede moc rád.
  • Dobře skáče, je ochotný a spolehlivý. Nezastavuje, ani nevyhýbá a jde do všeho. Ještě donedávna skákal na závodech st. Z (100 cm). Nyní jezdí hlavně se začínajícími jezdci ve skákání, tudíž skáče výrazně nižší skoky. Naposledy se na závodech objevil v ZZ (80 cm) a na ZZVJ. S ohledem na jeho přibývající věk nechci, aby skákal překážky vyšší, než 90 cm, a to jen sporadicky.
  • Pedro je velice vnímavý, bezproblémový a hodný kůň, který se snaží za každou cenu vyhovět. Je méně průbojný a i ve stádě je až na konci v žebříčku hierarchie. Od koní spíš stojí bokem a chová se jako introvert. Jeho zvláštní pokorný pohled a milá povaha si velice rychle získali mnoho příznivců, malých i velkých, začátečníků i pokročilých. Nemůže to být však Pan Dokonalý, protože takový neexistuje.
  • Jeho neřestí je, že nemá rád tvrdé kartáče a hřbílka a z toho pramení, že nemá ani rád čištění. Člověk při tom musí být velmi ohleduplný bez náznaku surovosti a tvrdosti.
 
Další zajímavosti:
  • Z jedné strany je přesně na půl hnědý a na půl bílý.
  • Na hlavě – na nose má výrazný hrbol (zřejmě pozůstatek špatného zacházení – spíše nevšímavosti chovatele v mladém věku – nesundaná malá ohlávka), což je především estetickou vadou. Určitý odraz to však mělo i na jeho zkřivené čelisti, což vede k horší krmitelnosti (přibírání na váze).